16 Şubat 2012

Dersimiz Kütüphane

Sulakyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin düzenli bir şekilde kitap okuma alışkanlıklarını kazandırmak için ‘Dersimiz Kütüphane’ projesi başlatıldı.

ÖĞRENCİLER KÜTÜPHANEYE GÖTÜRÜLÜYOR
Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimi, İlçe Halk Kütüphanesi ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun ortaklaşa katılımı ile eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek olan projeye, 2. ve 8. sınıf öğrencileri katıldı.

Proje kapsamında öğrenciler, haftada bir gün bir saat olarak rotasyonlu bir şekilde öğretmenleri kontrolünde İlçe Halk Kütüphanesine götürülmeye başlandı. Öğrenciler, ilk kitap okumalarını öğretmenleriyle birlikte kütüphanede yaptılar.

FARKLI BİR PROJE
İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yıldırım, proje sayesinde öğrencilere düzenli okumayı kazandırmanın yanında kütüphane imkânlarından da yaralanma alışkanlığının kazandırıldığını söyledi.

Yıldırım, “İlçemizde farklı bir projeyle ilköğretim okulu öğrencilerinin okulun dışında kütüphane ortamında okumayı sevme, düzenli okumaya alıştırma ve bilgiye ulaşmada kaynak eserlerin kullanılmasına yönelik etkinliğimiz başladı.”

ÖĞRENCİLER OKUMADAN HAZ DUYACAKLAR
Öğrencilerimiz kütüphanede ister kendi kitabını isterse kaynak eserleri tercih ederek öğretmenleriyle birlikte okuma yapabilecekler.

Bu projede asıl hedefimiz, öğrencileri kütüphaneye alıştırmak, buradaki imkânları kullanırken sorumluluk almalarını sağlamak, kendisine rehberlik eden öğretmeni ile birlikte araştırma becerisini kazandırmak ve öğrencilerin okumadan haz duymalarını sağlamaktır.

Aynı projeyi gelecek yılki eğitim öğretim yılı içinde de uygulanması için planlamalarımızı yapmış durumdayız” dedi.

Kaynak: İlgazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder