01 Ocak 2012

Aşk (Elif Şafak)

"Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..

Ella Rubinstein (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…

Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

3 yorum:

 1. Elif Şafak'tan bu kitabı okuyana kadar hoşlanmazdım. Ama AŞK bende Elif Şafak adına bir dönüm noktası oldu.

  (bu arada vakitsizlikten çok ilgilenemediğim ama yemekten kitaba birçok dalda düşüncelerimin olduğu bloguma beklerim :) )

  YanıtlaSil
 2. Elif Şafak'ın ilk okuduğum kitabı Araf olmuştu, oldukça etkilendim.

  Ayrıca bloğunuz oldukça güzel fakat pek sık güncellemiyorsunuz zannedersem.

  YanıtlaSil
 3. sayfa 197d Rumi 30 Ekim yazıyor ama paragrafa başlarken o günü unutmayaçağım diye anlatıyor sizce bi mantık hatası yok mu anlayamadm?

  YanıtlaSil