27 Ocak 2012

Birlikte kitap okuyan öğrenciler arkadaşlıklarını pekiştiriyor

Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu Rehberlik Servisi, 6 ve 7. sınıf öğrencilerini 2 ve 3. sınıf öğrencileriyle kitap okuma saatlerinde bir araya getiriyor. Birlikte kitap okuyan öğrenciler aynı zamanda birbirlerine yardımcı olarak kardeşlik duygularını geliştiriyor.

Merve Eğitim Kurumları'na bağlı Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu Rehberlik Servisi, öğrencilerin kişiliklerini geliştirici organizasyonlarına bir yenisini ekledi. Rehberlik Servisi'nin koordinasyonunda yürütülen yeni çalışma, öğrencilerin sosyal sorumluluk geliştirebilmesi için fırsatlar sundu. Haftada iki gün kitap okuma saatlerinde yapılan etkinlikte 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin sosyal sorumluluk alması sağlanırken 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin de kitap okuma alışkanlıkları da geliştiriliyor.

'Okuturken Yardımlaşalım' sloganıyla uygulanan proje katılımcılarından 7. sınıf öğrencisi Dilara İnce, “2 ve 3. sınıf kardeşlerimizin okumalarını geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kitap okuma saatinde onlarla birlikte oluyoruz. Onlara kitap okumayı sevdirmek amacıyla küçük hediyeler veriyoruz. Bu çalışmalardan büyük zevk alıyoruz ve onlara yardım etmek bizi mutlu ediyor.” dedi.

Okulun Müdür Yardımcısı Süleyman Başer de proje ile ilgili olarak, “Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerekir. Okuma ve yardımlaşmanın aynı proje içinde yer alması önemli. Bu projeye katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mynet Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder