25 Ocak 2012

Mahalleli Okumak İçin Okulda Buluşuyor

7’den 70’e herkesin katıldığı okuma programında mahalleliler, daha çok bilgi edinmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

TOKİ Şehit Piyade Onbaşı Murat Sıktı İlköğretim Okulu Müdürü Osman Saraçoğlu ve 16 öğretmenin organizasyonuyla gerçekleşen okuma programı sonunda en fazla kitap okuyan vatandaşlara kitap hediye edilecek. İlk yarı tatilinde de devam eden okuma programının okul açıldıktan sonrada devam edileceğini söyledi.

Okumanın yaşının olmayacağını ifade eden TOKİ Şehit Piyade Onbaşı Murat Sıktı İlköğretim Okulu Müdürü Osman Saraçoğlu, mahallede okuma yarışmalarının başladığını söyledi.

Yaşlısından gencine, çocuğundan ihtiyarına herkesin sabah saatlinde okula gelerek kitap okumaya başladığını belirten Saraçoğlu, “İlk yarı tatilinde öğretmenlerimiz memleketlerine gitmedi. Gelen insanlara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyor. Buda bizi mutlu ediyor. İnsanların bu programlar sayesinde boş zamanlarını kitap okuyarak geçirdiğini öğreniyoruz.” dedi.

Program sonunda en çok kitap okuyanlara yine kitap hediye edeceklerini belirten Saraçoğlu, “Bazen mahallelilerin bizden önce okula gelerek ellerinde kitaplarla bizi beklediğini görüyoruz. Bunları görünce hedefimize ulaşmanın mutluluğunu tadıyoruz. Herkes kitap okusun.” diye konuştu.

Kitap okumadan önce elişi yaparak ve televizyon izleyerek boş zamanını değerlendirdiğini söyleyen Türkan Karakoç (60), “Öğretmenlerin okuma kampanyası başlattıklarını duyunca ben de bu kampanyaya katıldım. Şimdi haftada bir kitap bitirmeye çalışıyorum. Okumanın tadına 60 yaşından sonra vardım. Herkese kitap okumayı tavsiye ediyorum.” dedi.

Kaynak: Dikkat Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder