21 Şubat 2012

Taraftar Gruplarına Tribünde Kitap Okuma Önerisi

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İstanbul’daki futbol kulüplerinin taraftar gruplarıyla bir araya geldi. Karşılıklı öneri ve isteklerin sunulduğu toplantıda, Milli Eğitim Müdürlüğü, taraftar gruplarına maç aralarında tribünlerde kitap okuma tavsiyesinde bulundu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Fenerbahçe Taraftarlar Birliği Temsilcisi İlyas Bulcay, Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı adına Ayhan Güne, Güngörenspor Yöneticisi İhsan Koç, İstanbul Büyükşehir Belediyespor tarfatar grubu Boz Baykuş lideri Mehmet Mengü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge uzmanları katıldı.

Karşılıklı önerilerin sunulduğu toplantıda, sporda şiddet yasasıyla ilgili okullarda bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi ve kitap okuma’nın özendirilmesi konuları ele alındı. Toplantıda Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi taraftar gruplarına, maç aralarında tribünde topluca kitap okuyarak gençleri kitap okumaya teşvik etmesi önerisinde bulundu.

Öneriyi destekleyen Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, şöyle konuştu; “Buradaki temel amacımız, İstanbul’umuzda okullarımızda 2.5 milyon öğrencimiz var. Bu çocuklarımız, okullarda öğrenciyken dışarıda da taraftar olarak karşımıza çıkıyorlar. Ama bunu en iyi şekilde yapmaları ve sporun barış, saygı, sevgi ve kardeşlik için bir vurgu olduğunu onlarla paylaşmak istiyoruz. Taraftar gruplarıyla Türkiye genelinde yaptıkları çalışmalarda nasıl iş birliği oluşturabiliriz bunu istişare ettik. Kitap okuma konusunda İstanbullu okuyor, Türkiye okuyor gibi kitap okuma kampanyalarını grup olarak ne tür katkı sunabilecekler, bunları konuştuk. Ama görüyoruz ki taraftarlar sosyal sorumluluk projelerinde yada birçok çalışmalara katkı sundular. Bizim burada çağrımızda ayrı ayrı yapılan çalışmaları aynı çatı altında toplayarak hepimiz biriz vurgusuyla çocuklarımızla ilgili bu tür çalışmalar yapmak.” dedi.

TRİBÜN LİDERİ: "SPORDA ŞİDDET YASASI YANLIŞ, OKULLARDA ANLATILMASIN"
Sporda şiddet yasasıyla ilgili okullarda bilgilendirme toplantıları yapılmasına karşı olduklarını belirten Fenerbahçe Taraftarlar Birliği Temsilcisi İlyas Bulcay ise, “Biz okullarda sporda şiddet yasasının anlatılmasını desteklemiyoruz. Çünkü biz bu yasayı yanlış buluyoruz. Biz bu yasaya alternatif bir yasa bile sunduk ama kabul edilmedi. Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları da bizim gibi düşünüyordur.” dedi.
İlki gerçekleştirilen toplantının ilerleyen günlerde daha geniş katılımlarla sürdürüleceği belirtildi.

Kaynak: Haberimport

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder