30 Mart 2012

Öğrenciler, Okuma Alışkanlığını Arttırmak İçin Kahvede Kitap Dağıttı

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'ndeki Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu öğrencileri, okuma alışkanlığını arttırmak için kahvelerde kitap dağıttı.

'Kütüphane Haftası' nedeniyle adını bu ilçede görev yapan eğitimci- yazardan alan Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu'nun yönetici ve öğretmenleri kitap okuma alışkanlığının artması için çalışma başlattı. Öğretmen ve okul yöneticileri ile birlikte okullarının isminin yer aldığı pankartın yanı sıra 'Lütfen sessiz olun kitap okuma saati var', 'Okumak kadın ve erkek her Müslüman'a farzdır', 'Kitapsız yaşamak, kör sağır ve dilsiz yaşamaktır', 'Kitapsız büyüyen çocuk susuz ağaca benzer' dövizleri taşıyarak ilçeyi dolaşan öğrenciler daha sonra kahvelere girerek burada oturanlara ücretsiz kitap dağıttı.

Okul Müdürü Özkan Bingöl, kahvelerde kitap dağıtımı sırasında oturanlara yönelik yaptığı konuşmada, "Bu kahvelerde oturarak çocuklarımıza bir şeyler veremeyiz. İlçemizin iklim şartları gereği kış aylarında işsiz bir ortamda sadece kahvelerde oturma gereği duyuyoruz. Amacımız daha kültürlü bir toplum yaratmak adına kahvelerde bile artık kitap okuma ortamını yaratmaktır" dedi.

Kahvede oturanlar öğretmen ve öğrencilerin isteği üzerine kendilerine dağıtılan kitapları 1 saat okudu.

Kaynak: Haberler

1 yorum:

  1. harika.hala böyle eğitimciler var mı? köy enstitülerini hatırladım...

    YanıtlaSil