01 Mayıs 2012

Kitap Okuma Sevgisi

GEDOSK, öğrencilere kitap okuma sevgisi kazandırıyor. Gebze Doğa sporları kulübü, düzenlemiş olduğu "Her sınıfta okuyan var" isimli kitap okuma etkinliğinde üçüncü ödüllerini dağıtıyor. Her ay, sınıfında öğretmenleri tarafından belirlenen en iyi okuyan öğrenciyi ödüllendiren GEDOSK, bu etkinliğine 3 aydır devam ediyor.

Gebze 50. Yıl. Chrysler ilköğretim okulunda bir araya gelen proje koordinatörleri devam eden projeyi değerlendirdi. GEDOSK tarafından düzenlenen, okumayı sevdirmeyi amaçlayan etkinliğin Üçüncü ödülleri dağıtacağı belirtildi ve etkinliğin planlanan şekilde, başarıyla devam ettiği ifade edildi.

Proje koordinatörleri Rıdvan Şükür ve Zafer Şarlayan, okul - kulüp işbirliği ile yürütülen okumayı sevdirmeyi amaçlayan projenin amacına uygun şekilde yürüdüğünü söylediler. Okuyan insanın daha değerli olduğunu hissettirmek için "Her sınıfta okuyan var"  isimli kitap okuma kampanyası ile okuyan öğrencileri de üç aydır ödüllendiriyor.

Gebze Doğa sporları kulübü, Anadolu'nun dört bir yanında gerçekleştirdiği dağcılık etkinlikleri ve doğa yürüyüşleri dışında, yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine hızla devam ediyor.  Kurmuş olduğu GEDOSK Çocuk kulübü ile yarının dağcılarını yetiştirmek için çalışmalarını iki yıldır devam ettiriyor.

Kaynak: Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder