15 Mayıs 2012

Kitap Okuyup Yarışan Öğrenci İl Birincisi Oldu

Samsun'un Çatkaya İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Emin Kesmen, 'Okuma Kültürü Şenliği'nde 118 öğrencinin katıldığı yarışmada okuduğu 10 kitaptan sorulan 100 sorudan 77.75 puan alarak il birincisi oldu.

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rıdvan Çelikel Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 'OKuma Kültürü Şenliği'ne katılan 14 yaşındaki Emin Kesmen, şenlik kapsamında il genelinde yapılan yarışmada 3 ay içinde okuduğu 10 kitaptan yapılan sınav sonucunda birinci oldu. Sınavda kitaplardan sorulan 100 soruda 81 doğru 13 yanlış yapan ve 6 soruyu da boş bırakan Emin Kesmen, 77.75 puan ile il genelinde birinci oldu. 118 öğrenci arasında birinciliği elde eden Kesmen'e dizüstü bilgisayar, kitap seti, kupa ve katılım belgesi verildi.

Emin Kesmen, kitap okumayı çok sevdiğini söyledi. Kesmen, "Yarışma öncesinde kitapların hepsini iki kez okudum. Bu başarımda bende emeği olan Türkçe öğretmenim Ahmet Selçuk Tunç'a da çok teşekkür ediyorum" dedi. Kesmen, okuduğu 100 temel eserden, Zeze ile Christy Brown, Martı, Şeker Portakalı, Yürükdede ile Padişah, Sol Ayağım, Yalnız Efe, Dede Korkut Hikayeleri, Eşref Saat, Ülkemin Efsaneleri ve Beyaz Zambaklar Ülkesinde, kitaplarından sorular sorulduğunu belirtti. Emin Kesmen, "Daha çok kitap okumak istiyorum. Bunun içinde öğretmenlerimden ve ailemden destek görüyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haberler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder