23 Şubat 2013

Okuma Zekası RIQ (Selahattin Yaylamaz)

• Okuma ve eğitim kavramları öylesine iç içe ele alınmış ve somutlaştırılmış ki, derinlemesine öğreniyorsunuz. Bu kitapla eğitimin ve okumanın ne demek olduğunu çok ileri boyutta öğrendim. Bu kitabı yıllar önce okumuş olsaydım; muhtemelen tıp değil de eğitim profesörü olmak isteyecektim.
Prof. Dr. Ender SERİN
Başkent Üniversitesi

• Okuma becerilerini geliştirme, alışkanlıklarını kazandırma yönünde önce bireyi, sonra aileyi bilinçlendirmeyi amaçlayan bu kaynağın herkese yol göstereceği, yararlı olacağı, eğitimcilerin, ana babaların ufkunu açacağı kesindir.
Prof. Dr. Mukim SAĞIR
Atatürk Üniversitesi

• Bu kitabı birkaç kez okudum, her okuduğumda eğer bir kitapçıya uğradıysam normalde satın aldığım sayının 2-3 katı daha fazla kitap aldım. Bu tamamen kitabın benim üzerimde oluşturduğu farkındalığın sonucuydu. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki bu kitabı okuduktan sonra kitap okuma sayımın en az iki katına çıktığını söyleyebilirim.
Veysel YURDAKUL
Bitlis Valisi

• Her geçen yıl bir öncekine göre daha fazla kitap okuyan ve okuma konusunda kendisine yıllık hedef belirleyen bir okur olarak; Selahattin Yaylamaz tarafından ustaca kaleme alınan Okuma Zekâsı adlı kitabı tavsiye ederim. Bu kitaptan sonra okumaya olan ilginiz ve kitaplardan aldığınız haz daha da artıyor. Özetle bu kitap; okumanın kimyasını hem kolay hem eğlenceli hem de bilimsel bir dille harmanlayarak aktarmayı başarmış bir yapıttır.
Hacı BOYDAK
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı

• Kitabınızı iki solukta, yani iki kısa otobüs yolculuğunda okudum. Gerçekten muhteşem. Teşekkürler Selahattin Hocam…
Prof. Dr. Halis OĞUZ
Selçuk Üniversitesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder