15 Mart 2013

Kişisel Ataleti Yenmek (Mümin Sekman)

Başarmayı istediğiniz ve başarabileceğinize inandığınız hedeflerinizi düşünün. Bu amaçlarınızı gerçekleştirmek için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bunları niçin yapmanız gerektiğini de biliyorsunuz.

Bunları yapmamakla neler kaybettiğinizi, yaparsanız neler kazanacağınızı da biliyorsunuz. İsterseniz nasıl yapabileceğinizi de biliyorsunuz. Buna karşın yine de yapmıyorsunuz!

Sizi durduran nedir?

Sizi engelleyen, yapmanız gerekenleri yapmaktan ve ilk adımı atmaktan alıkoyan faktör "Atalet" tir.

Ataletin başlıca göstergeleri yavaşlık, isteksizlik, tembellik, durağanlık, üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etmek, miskinlik, ertelemecilik, mazeretçilik, sitemkarlık, kötümserlik, şevksizlik, depresifliktir Ataleti yenmek, kendini içten zorlayarak ya da kendinde coşku uyandırarak "kendini eyleme geçirebilmektir." Kendine "yapması gerekenleri yaptırabilmek" demektir. Görev ve sorumlulukları karşısında "üşenmemek", "ertelememek", "vazgeçmemek" demektir.

Kişisel ataleti yenmek, çocuğu ders çalışmayan velilerin en sık okuduğu kitaptır! Bir insanı zorlamadan ona, görevlerini yaptırabilmenin en mantıklı yolu, ona "Kişisel Ataleti Yenmek" kitabını hediye etmektir.
Bu kitapta ataletin oluşumu, temel nedenleri, çözüm önerileri, atalet çevrimleri, atalet kırıcı faktörler, iç disiplin ve motivasyonun gücü anlatılmaktadır.
Bu kitap öncelikle çok sayıda kişisel gelişim kitabı okuduğu halde hala istediği sonuçları alamamış kişiler, kendini eyleme geçiremeyenler, hayata karşı umut ve isteğini kaybetmeye başlayanlar, yaptıkları planlara uygun yamakta zorlananlar, kapasitesini tam olarak kullanmadığını düşünenler için yazılmıştır.

Kişisel, kurumsal ve ulusal düzeyde yoğun ve yaygın olarak atalet hali yaşadığımız bir gerçektir. Buna rağmen, Türkiye'de atalet hakkında şimdiye kadar hiçbir kitabın yazılmamış olması ilginçtir.

Bu kitap ataleti her yönüyle inceleyen ilk eserdir.

Bu kitabı indirimli satın almak için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder