23 Ocak 2012

Aşkta hangi tarafsın?

Aşkı bitiren şey iki tarafın da kendini aşık zannetmesidir. Oysa hiçbir aşkta iki âşık olamaz; çünkü tıpatıp aynı oranda bir sevgiyi yazmamıştır tarih henüz ve bu hikâyede fazla seven âşık, öteki de maşuk olarak geçer kayıtlara. Gel gör ki hiç kimse 'Ben maşukum!' diye bir itirafta bulunmamıştır biten aşkına ağlarken ve ısrarla hep âşık olduğunu iddia etmiştir. Hâlbu ki bir aşkın içinde sadece bir kişidir âşık olan. İki sevgili yoktur mesela, biri sevgiliyse, öteki 'sevdiği'dir aslında. O halde yaşadığın aşkta hangi taraf olduğunu bilirsen, bu aşk sonsuza kadar
sürecektir. Eğer sen sevdiği isen, derhal bırak sevmeyi ve sevilmenin tadını çıkar. Karşılıksız sevmek değil, karşılıksız sevilmektir teklif ettiğim. Öyleyse sen sadece sevil ve bu sevgiye layık olmaya çalış; çünkü sen sevdiğisin. İşte gül bunu bildiği ve iyi bir sevdiği olduğu için bülbülün aşkı sonsuzdur.

'Ben seni seviyorum'un karşılığı 'Ben de seni seviyorum!' olduğu sürece bitecektir aşklar. Ne zaman ki 'Ben seni seviyorum'un karşılığı 'Ben de sana seviliyorum!' olursa sarsılmayan kayalara benzeyen mevsimsiz aşklar yeşerecektir, karmaşaya sarmış dünyanın nicedir kurak meşk bağlarında.

Sadece Başbakan Okusun s.533 (Erdal Demirkıran)Kitabı İndirimli Satın Almak İçinTıkla

2 yorum:

 1. Bu kitabı okuyunca neden isminin bu şekilde olduğunu daha iyi anlıyorsunuz.

  - Kitabınızı özetler misiniz?
  diye sorduğumuzda,
  - Bu kitap başbakana gelen o mektuptur!
  diye cevap vermiştir.
  keşke bu kitaptakileri görme imkanımız olsa,bizde ya da başkasında çok güzel olabilirdi..Güzel bir kitap...
  Bu kitaptakileri anlamak ve başarmak ne kadar imkansız olabilir ki?

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Bahsedilen 107 projenin de imkansız olduğunu düşünmüyorum.

  YanıtlaSil