17 Nisan 2012

Açık Havada Ve Farklı Mekanlarda Kitap Okuma Projesi

Samsun'un Bafra Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü günlük hayatta her ortamda kitap okunabileceğini ortaya koymak üzere bir proje başlattı.

Kütüphanecilik Kulübü rehber öğretmenleri Fatma Baş, Örgen Dokgöz ve Hasan Yıldırım'ın öncülük ettiği projede okul öğrencilerine açık havada, park, bahçe, mesire alanı ve benzeri yerler ile otobüs, tren, uçak ve benzeri toplu taşıma araçlarında rahatlıkla kitap okunabileceğini göstermek amacıyla okul bahçesinde eğitim uygulamaları başlattı.

Kütüphanecilik Kulübü rehber öğretmenleri, okuma konusunda Türkiye'nin çok gerilerde olduğunun farkında olduklarını, öğrencilere her ortamda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve onların da hem okuyup hem de çevresindekilere okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir kampanya düzenlediklerini vurguladılar.

Bafra Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü öğretmen ve öğrencileri önce okul kütüphanesine giderek okuyacakları kitapları seçiyor, ardından okul ön bahçesindeki yeşil alanda farklı farklı alanlarda kitap okuyor. Okuma kampanyasına katılan okul müdür başyardımcısı Murat Baş, projenin çok ilgi çekici ve etkileyici olduğunu, kampanyanın okuldan başlayarak çevreye yaygınlaşacağına inandığını belirterek, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: Medya73

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder