13 Mayıs 2012

Yol Arkadaşın Kitap Olsun

Göksun'da, toplu taşıma araçlarında seyahat eden kişilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ''Yol Arkadaşın Kitap Olsun'' adlı okuma kampanyası başlatıldı.

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, kampanyanın hayata geçirilmesi nedeniyle düzenlenen törende, her ortamda okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Günümüzde her şeyin bilgiye dayandığını belirten Pehlivan, ''Kitaptan daha değerli bir yol arkadaşı olamayacağını düşünüyorum. Bu çalışmayla özellikle Göksun - Kahramanmaraş arasında yolcu taşımacılığı yapan minibüslerde vatandaşlarımızın seyahat ettikleri süreyi kitap okuyarak değerlendirmelerini istiyoruz'' dedi.

Pehlivan, daha sonra köy ve beldelerden ilçe merkezine gelen minibüsleri de kampanya içerisine alınacağını dile getirdi.

Sürücüleri yolcuları kitap ve gazeteleri okumaya teşvik etmelerini isteyen Pehlivan, ''Ben inanıyorum ki bu dalga dalga yayılacaktır. Kitap okuma kampanyasının ilçe genelinde hakim olmasını istiyorum. Kitaplar en iyi yol arkadaşıdır ve kitaplar yolunuzu aydınlatır'' şeklinde konuştu.

Pehlivan, kampanyanın Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Törende daha sonra katılımcılar minibüse binerek bir süre kitap okudu.

Kaynak: Bayaz Gazete

1 yorum:

  1. yakın zamanda kitapların yapraklarına kalpler çizilmeye, uçları kıvrılmaya başlar. sevgisini haykıracak mecra bulamayan yurdum insanı ağacı, okul sırasını ya da kitap defterini bu gibi yazı ve işaretlerle kaplamaya pek can atar.

    yine de güzel bir girişim.

    YanıtlaSil