03 Temmuz 2014

Arda Turan'ın Hayatı Kitap Oldu

Arda Turan Bayrampaşa'nın Dahisi. O artık yaşarken kitabı yazılan nadir insanlardan biri. İstanbul Bayrampaşa sokaklarından Atlético Madrid'e uzanan bir yaşam öyküsü. Üstelik yazarı bir İspanyol olan Juan E. Rodriguez Garrido. Arda Turan Bayrampaşa'nın Dahisi kitabında ünlü futbolcudan övgüyle bahsediyor.

Arda Turan futbol kariyerinin yanında sempatik ve sevilen bir futboldu ve dünyanın ilgisini üzerinde toplamış durumda. Bu kitapla birlikte eminim Arda Turan her anlamda bir adım daha ilerde olacak.

Kitabın Kapak Yazısı:
“Bazı oyuncular vardır gol atarlar, bazıları kurtarışlarıyla anılırlar, bazıları kanatları arşınlarlar, orta alanda oyunun armonisini belirlerler ya da en basit biçimde düzinelerce top çalarak, kimsenin yapamayacağı biçimde, oyunun farklılıklarını yorumlarlar.

Sonra, özel bir tür vardır, sevgiyle dolu olan. Gerçekten ferah olan. Sakallarının altında bir jest saklayan, olabilecek en iyi yolu gösteren. Arda Turan.

Ardaturanizmo fenomeninde, Altın Top almanın ya da bir yılda 60 gol atmanın ötesinde bir şeyler yatıyor, insanları mutlu etmenin bir başka yolu... Bir top, bir sakal, bir gülüş. Arda Turan gibi...

Bayrampaşa Dâhisi’nin yaşamöyküsü ona en yakın isimleri buluştururken, onun profesyonellik kariyerinde önemli köşe taşlarını da gözler önüne seriyor.

Yazar Hakkında
JUAN E. RODRIGUEZ GARRIDO
1982’de Madrid’de doğdu. Facultad de Educación UCM’de öğretim üyesi. Tarih okudu ve sosyal bilimlerde doktora yaptı. Alberto Fernández’le birlikte 2013 yılında, Premier Lig’in Efsaneleri: En İyi Futbolcular Sayesinde Dünyanın Âşık Olduğu Ligin 20 Yılı’nı yayımladı. İspanya Tarihi’ndeki Kötü Muameleler adlı kitapta yazıları çıktı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder