13 Mart 2016

Ankara'da PATLAMA! Yine Terör. Yine Hain Saldırı

Ankara'da Büyük Patlama! 25 Kişi Öldü, 75 Kişi Yaralandı

Ankara'da Kızılay Meydanı'nda büyük bir patlama meydana geldi. Valilik patlamada 25 kişinin öldüğünü 75 kişinin yaralandığını duyurdu.

Ankara Kızılay Güvenpark'ta akşam saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Gama İş Merkezi'nin karşısındaki otobüs duraklarının yanında meydana gelen patlama sonucunda 25 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi yaralandı.
İLK RESMİ AÇIKLAMA
Ankara'daki patlamaya dair ilk resmi açıklama geldi. Ankara Valiliği, 25 kişinin öldüğünü ve 75 kişinin yaralandığını açıkladı.
POLİS NOKTASININ YAKININDA MEYDANA GELDİ
Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıkları patlamanın saat 18.35'te Güvenpark'ta polis noktasının yakınında meydana geldiğini, yaralıların ve ölülerin olduğunu söyledi.
ABD UYARMIŞTI
Ankara'nın ABD Büyükelçiliği 11 Mart'ta kendi vatandaşlarına uyarıda bulunup özellikle Balçelievler bölgesinden uzak durmalarını istemişti.

ANKARA ALARMDAYDI
Güvenlik birimleri uzun süredir Ankara'da "alarm" durumundaydı. Hatta polislere, olası bir canlı bomba saldırı için bölge bile bildirilmişti. Emniyet, yeni hedefin Ankara merkezdeki Bahçelievler semti olabileceğine ilişkin istihbarat almıştı. Ancak patlama Kızılay'da gerçekleşti.
İKİNCİ ARAÇ ŞÜPHESİ
Patlamanın hemen arkasından güvenlik birimleri ikinci bir bomba yüklü araç olabileceğini dikkate alarak bölgeyi vatandaşları uzaklaştırıyor.
HAKİMLERİN BİNADAN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMİYOR

Bu arada Yargıtay birasında çalışan bazı hakimlerin de binadan çıkışlarına güvenlik nedeni ile izin verilmedi.

Kaynak: Haberler.com

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder